Zdrowe odżywianie malucha – krótki poradnik

Temat żywienia ciągle jest jednym z najważniejszych. W tej chwili zaczynamy zwracać jeszcze większą uwagę niż wcześniej na kwestie spożywanych pokarmów. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że żywność przetworzona jest niezdrowa i nie można jej nadużywać. Rozumiemy też lepiej konieczność włączania zdrowych, świeżych produktów do swojego menu, stosowania zróżnicowanej diety oraz zachowywania odpowiednich proporcji w spożywanych pokarmach. Młodzi dorośli szczególnie dobrze orientują się w tym temacie. Chcą w odpowiedni sposób nie tylko dbać o swoje zdrowie, lecz także i o zdrowie swoich dzieci. Przedstawiamy krótki poradnik dotyczący żywienia malucha!

Dopasowane do wieku

Warto zdać sobie sprawę, że chociaż pokarmy uznawane za zdrowe, wpływają korzystnie na ciała tak małych, jak i dużych, to jednak żywienie dzieci w dużej mierze powinno być dopasowane do ich wieku. Inne potrzeby żywieniowe ma bowiem oczywiście noworodek, inne dziecko w pierwszych miesiącach życia, roczne, czy też takie, które skończy już na przykład 7 lat. Stąd też powstają różne, pomocne poradniki, którymi rodzice mogą się posługiwać, by zrozumieć co konkretnie powinni podawać swoim dzieciom.

Zdrowe odżywianie malucha – krótki poradnik

Żywienie dzieci w wieku przedszkolnym

Skupimy się na odpowiednim żywieniu dzieci będących w wieku przedszkolnym. Właśnie takie określamy mianem maluchów i potrzebują one zbilansowanej diety, by mogły się właściwie odżywiać. Jednocześnie nie polegają jeszcze na własnym osądzie czy opinii rówieśników – jak to ma miejsce w późniejszym czasie. Dlatego tak ważne jest, by rodzice właściwie swoje pociechy karmili. Dzieci potrzebują białka, ponieważ jest budulcem ciała. Potrzebują również wapnia, żeby mieć zdrowe kości i zęby. Nie można również zapominać o wodzie! Maluchy powinny dużo pić i nie mogą to być soczki owocowe czy słodzone, gazowane napoje. Ważna jest przede wszystkim woda, chociaż oczywiście pod różnymi postaciami. Warto dzielić ich dobowe pożywienie na 5 pokarmów, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Do żywienia trzeba włączyć wiele owoców oraz warzyw. Należy również pamiętać, że dzieci powinny się dużo ruszać, żeby zachować odpowiednią wagę ciała i spożytkować pożytecznie swoją energię.

Warto przeczytać także: https://www.acidolac.pl/brzuszek-i-jelita/prawidlowa-dieta-dla-twojego-dziecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *